Dalaman'da Araç Kiralama

Dalaman'da Araç Kiralama

Birkaç bölgeyi ziyaret etmek istiyorsanız ve çok fazla bagajınız varsa serbest olarak seyahatinize devam etmenin en iyi yolu araba kiralamaktır. Başlamak için, Dalaman'da Rent a car hizmetinin artılarını ve eksilerini göz önünde bulundurun.

Avantajları :

  • Seyahat özgürlüğü. Ulaşım veya turist grubunun zaman sınırlarına takılmak yok. Yol nereye giderse oraya gidersiniz. 
  • Yeni yerleri keşfet. Gitmek istediğiniz yerler ve şehirler için plansız bir rota izlemek sizin elinizde. 
  • Düşük Maaliyet. Eğer seyahat acentalarından ayrı hareket ediyorsanız bir araç kiralamak size daha fazla tasarruf sağlayacaktır.

Dezavantajları: 

  • Bazı bölgelerde park yerleri biraz canınızı sıkabilir. Fakat Dalaman, Muğla'da bu konuda o kadar da fazla sıkıntınız olmayacaktır.
  • Bütçenizi artıran otobanlar yine araç kiralamanın maliyet artırıcı bir özelliği olacaktır fakat yine Muğla, Dalaman içinde bundan uzaksınız. 

Sonuç olarak bir araç kiralamaya karar verdiyseniz, bu makale tam size göre. Eğer makaleyi okumadan bir araçlara göz atayım diyorsanız FTH Rent a Car adresine tıklayarak araçları görebilirsiniz.


FTH Rent a Car'dan İpuçları

 

İpucu 1: Eğer kiralayacağınız araç için fazladan ödeme yapmak istemiyorsanız, araç kiralama firmalarının web siteleri üzerinden yaptığı indirim kampanyalarından faydalanarak ön rezervasyon yaparak -0arasında indirim oranlarını yakalayabilirsiniz.

İpucu 2: Daha uzun vadeli araç  = daha ucuz ücret. Bir haftadan fazla rezervasyon yapmak genellikle daha çok kârlı olmaktadır. 

İpucu 3: Gideceğiniz şehir için telefonunuza navigasyon uygulamalarını edinin ve yol haritalarını yükleyin. Eğer akıllı telefon kullanmıyorsanız Rent a Car hizmeti aldığınız firmadan GPS navigasyon hizmetini uygun bir fiyatla edinebilirsiniz. 

ipucu 4: Eğer seyahatiniz sadece bir şehir içerisinde olacaksa yerel rent a car firmalarını tercih edebilirsiniz. Eğer bir şehirden başka bir şehire geçip aracı farklı yerde bırakmayı düşünüyorsanız artan ücretlere karşı hazırlıklı olun. 

İpucu 5: Bir araba kiralarken araçtaki tüm hasar ve çizikleri kontrol edin. Bu sizin için daha sonrası için bir önlem olacaktır. Aksi takdirde arabayı iade ederken size ek masraflar çıkabilir. 

ipucu 6: Aldığınız aracın yakıt göstergelerini aldığınız şekilde teslim edin. Eksik benzin sizin için sonradan ödeyeceğiniz rakamlar demektir. 

ipucu 7: Karayolu trafik kurallarını ihlal etmeyin. Direkt olarak polis sizi çevirmemiş olsa bile araç kiralama firmaları sizinle ilgili bilgileri Emniyet tarafına bildirdiği için sonradan adınıza para cezaları gelebilir. 

 

Araba kiralamak için nelere ihtiyacınız var? 

  1. En az 2 yıl ve üzeri ehliyet. 
  2. Sürücünün 18 yaş üzeri olması. 
  3. Depozito ödemesi için Kredi Kartı. 

 

 

Top